Kapsulinis ištyrimas

Kapsulinis PillCam SB- tai medicinos praktikoje plačiai naudojamas, labai patogus pacientui tyrimas, skirtas tiesiogiai plonosios žarnos vizualizacijai (apžiūrai) bei jos ligoms nustatyti

Kada reikia atlikti kapsulinį tyrimą

Galimiems plonosios žarnos pažeidimams nustatyti
Ieškant neaiškaus kraujavimo šaltinio
Krono ligai nustatyti
Geležies trūkumo ( anemijos) priežasčiai nustatyti
Šios ligos gydymo efektyvumui kontroliuoti
Galimiems plonosios žarnos pokyčiams vizualizuoti

Paruošimas tyrimui

Šį tyrimą galima atlikti bet kurią iš anksto sutartą dieną. Pasiruošimas tyrimui turi kelis etapus, nes labai svarbu, kad žarnynas būtų absoliučiai švarus.

Dvi dienos prieš tyrimą leidžiama vartoti skysčius: paprastą ar lengvai gazuotą vandenį, arbatą- kavą be pieno ar grietinėlės, nespalvotus nealkoholiniai gėrimus, nespalvotas obuolių sultis (be cukraus). Maistą: baltus ryžius, bulves (minimaliai), kiaušinius, aliejus (alyvų,soju), natūralų paukštienos buljoną(be daržovių), virtą vištieną, kalakutieną be spalvotų prieskonių: (mairūno,baziliko ir t.t.).

Neleidžiama:  Skysčių: pieno produktų, spalvotų sulčių, spalvotų nealkoholinių gėrimų, pvz.: kolos, daržovių sulčių, buljono iš kubelių, kavos/arbatos su pienu/grietinėle. Maisto: vaisių,daržovių, kruopų, košių, greito ruošimo sriubų, raudonos mėsos, ankštinių daržovių produktų, riešutų, bet kokių padažų.

Tyrimo išvakarėse nespalvoti skyčiai neribojami, tačiaun nevalgoma (net ir pusryčių),

Žarnyno paruošimui vartoti preparatą Eziclen (geriamasis tirpalas 176ml N2 ir taurelė N1) Vaistas suvartojamas per du kartus: dieną prieš procedūrą vakare ir procedūros dieną ryte.

Dieną prieš procedūrą:

Anksti vakare (t. y. ne vėliau kaip 18.00 val.) suvartokite pirmojo buteliuko turinį. Procedūros dieną anksti ryte, praėjus 10–12 valandų po vakarinės dozės (pirmojo buteliuko turinio vartojimo pradžios), suvartokite antrojo buteliuko turinį. Vaistą (kiekvieno buteliuko turinį) vartokite pagal žemiau nurodytą vartojimo instrukciją:

1) Atidarykite nuo vaikų apsaugotą buteliuką, nuspausdami dangtelį ir pasukdami prieš laikrodžio rodyklę.

2) Vieno Eziclen buteliuko turinį supilkite į taurelę.

3) Į vaistą pripilkite vandens iki linijos, pažymėtos ant taurelės.

4) Skirkite laiko (nuo pusvalandžio iki valandos) ir išgerkite visą taurelėje esantį skystį.

5) SVARBU: išgerkite dar dvi (2) taureles vandens arba skaidraus skysčio. Kiekvieną kartą pripilkite į taurelę vandens arba skaidraus skysčio iki linijos, pažymėtos ant taurelės. 6) Skirkite laiko (maždaug po pusvalandį) išgerti kiekvienos taurelės skystį.

7)Turite baigti vartoti vaistą likus mažiausiai 2 valandoms iki procedūros.

Suvartoję vaisto pradėsite tuštintis dažnai ir skystomis išmatomis. Tai yra normalu ir rodo, kad vaistas veikia tinkamai. Pasirūpinkite, kad iki pasibaigs vaisto veikimas būtumėte netoli tualeto. Vartokite vaistą griežtai kaip nurodyta vartojimo instrukcijoje ir gerkite pakankamai vandens ir skaidrių skysčių, kad apsisaugotumėte nuo jų netekimo (dehidracijos).

Rekomenduojame būti apsivilkus natūralios medvilnės apatiniais marškinėliais žemiau juostos. gali būti ir tamsesni. Viršutinė dalis gali būti susegami priekyje (dviejų dalių), neblizgios tamsios medžiagos ( kad registracijos diržas labai nekristų į akis.).

Veiksmai pas Mus

Atvykus sutartu laiku, ant juosmens uždedamas registracinis diržas, su registratoriumi. Endoskopinė kapsulė lengvai praryjama užsigeriant stikline vandens. Po 10-15 min., įvertinus kapsulės veiklą tiesioginio vaizdo apžiūros metu, Jūs išvyksite iš klinikos ir užsiimsite įprastine veikla.

Veiksmai išvykus iš klinikos

Neleidžiama: būti prie galimų trukdžių šaltinių ( generatorių, veikiančių variklių, elektros–rentgeno prietaisų, ilgai naudotis telefonu, gulėti). Po 4 val. galima lengvai pavalgyti. Po 12 val, registratoriui išsijungus, nuimamas diržas ir, rytojaus dieną pristatomas į kliniką duomenų analizei. Išvada su fiksuotais vaizdais (tyrimo protokolas) atiduodamas spausdintine forma ir (Jums pageidaujant) įrašius į USB laikmeną. Kapsulė pasišalina natūraliu keliu (dažniausiai per 1-2 paras).

Nei tyrimo metu, nei po jo Jūs jokio diskimforto nejaučiate

Scroll to Top